Професор Тоні Д'Апайс (Tony D'Apice) з Лікарні Святого Вінсента займається розведенням свиней для потреб трансплантології з 1989 року. В ході останнього дослідження йому вдалося замінити гени свиней, які відповідають за вироблення чужорідного білка, що викликає реакцію відторгнення, спадковою інформацією людини.
Співробітники Лікарні Альфреда взяли легені у генномодифікованих тварин і підключили їх до апарату, який використовується для підтримки життєздатності органу перед трансплантацією. Вентилятор приладу забезпечує наповнення легенів повітрям, а насос прокачує через них кров, імітуючи процес дихання.
За словами Гленна Вестолла (Glenn Westall) з Лікарні Альфреда, легені тварин, вирощених професором Д'Апайсом, працювали бездоганно протягом декількох годин, тоді як контакт крові людини і легень звичайних свиней викликав реакцію відторгнення протягом десяти хвилин.
Вестолл висловив надію, що клінічні випробування методики розпочнуться через 5-10 років. Він також відзначив, що остаточні результати дослідження будуть представлені на Всесвітньому конгресі трансплантологів, який відбудеться в серпні 2010 року в Канаді.
За даними Вестолла, в 2009 році більше двох сотень австралійців померли в очікуванні донорських легенів для пересадки. Вчені сподіваються, що нова методика дозволить задовольнити потребу в донорських органах і значно скоротити смертність серед пацієнтів, що чекають трансплантації.
http://glavred.info/archive/2010/02/04/224323-18.html