Частка імпортної сільгосптехніки в Україні становить близько 80%
Частка імпортної сільськогосподарської техніки на внутрішньому ринку України становить близько 80%. Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства промислової політики України. Згідно з повідомленням, із 2000 року імпорт сільгосптехніки в Україну зріс майже у 17 разів, а власне виробництво – лише в 3,6 раза.
Водночас у міністерстві зазначають, що виробничі потужності вітчизняних сільгоспмашинобудівних підприємств можуть практично повністю задовольнити потреби сільгоспвиробників у технічних засобах для рослинництва, тваринництва, птахівництва й переробки отриманої сировини. Вітчизняні підприємства спроможні виробляти майже 4 тис. найменувань машин і обладнання для АПК, що дозволяє механізувати приблизно 82% технологічних процесів у сільському господарстві.
Також повідомляється, що, незважаючи на зниження обсягів виробництва продукції в умовах світової фінансово-економічної кризи, вітчизняні підприємства змогли виготовити необхідну для проведення весняно-польових робіт кількість техніки. «На 1 січня 2010 року на складах підпр
... Читати далі »
Легені свиней зробили придатними для пересадки людині
Австралійські медики розробили методику, завдяки якій легені свиней стають придатними для трансплантації людині. Методика була розроблена спільними зусиллями фахівців Лікарні Альфреда (The Alfred Hospital) і Лікарні Святого Вінсента (St Vincent's Hospital) в Мельбурні (Австралія).
Професор Тоні Д'Апайс (Tony D'Apice) з Лікарні Святого Вінсента займається розведенням свиней для потреб трансплантології з 1989 року. В ході останнього дослідження йому вдалося замінити гени свиней, які відповідають за вироблення чужорідного білка, що викликає реакцію відторгнення, спадковою інформацією людини.
Співробітники Лікарні Альфреда взяли легені у генномодифікованих тварин і підключили їх до апарату, який використовується для підтримки життєздатності органу перед трансплантацією. Вентилятор приладу забезпечує наповнення легенів повітрям, а насос прокачує через них кров, імітуючи процес дихання. За словами Гленна Ве
... Читати далі »
Чорноморський Флот РФ поповниться фрегатами і підводними човнами
Бойовий склад Чорноморського флоту (ЧФ) поповниться до 2015 року новими кораблями типу "фрегат" і дизельними підводними човнами, заявив РІА "Новости” високопоставлений представник штабу ЧФ. Так він прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що найближчі п`ять років до складу ЧФ увійдуть, як мінімум, два корвети і три підводні човни.
"Згідно із затвердженою кораблебудівною програмою і програмою озброєнь до 2015 року Чорноморський флот повинен поповнитися двома фрегатами і трьома дизельними підводними човнами", - сказав адмірал.
Він наголосив, що йдеться саме про кораблі далекої морської зони типу "фрегат", а не "корвет", які призначені для дій в ближній морській зоні і поблизу системи базування.
"Потрібно розуміти, що оперативна зона Чорноморського флоту - це все Середземномор`я, а не тільки Чорне море. Крім того, перед ВМФ РФ і перед Чорноморським
... Читати далі »